Önemli NOT: Belgeleri tedarik etmeye başlamadan önce, parantez içinde belirtilmiş olan “zorunlu” ve “opsiyonel” belgeler ile dosya formatları kısmına önemle dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Bu, sizleri zaman kaybından kurtararak, belgeleri doğru bir formatta oluşturmanız konusunda sizlere yol gösterici olacaktır.

1- E-Devlet'ten alınan Öğrenci Belgesi (Zorunlu) (Dosya formatı: PDF) Almak için tıklayınız.

2- Ara sınıf öğrencileri için “Transkript” (2. Sınıf ve üzeri öğrenciler için zorunludur)(Dosya formatı: PDF) Almak için tıklayınız.

3- Tüm aile bireylerini gösterir “Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği“ Anne veya Babanızın E-Devletinden alınacaktır. (‘Nüfus Kayıt Örneği Belge’si oluştururken Nüfus Kayıt Örneği Tipi Bölümünden “Aile”yi seçmeniz gerekmektedir)(Zorunlu)(Dosya formatı: PDF) Almak için tıklayınız.

4-Öğrenciye ait E-Devlet'ten Kimlik Bilgilerim sayfasının çıktısı veya Kimlik Kartınızın ön yüzünün fotoğrafı (Zorunlu)(Dosya Formatı: PDF veya JPEG) Almak için tıklayınız.

5- Adli Sicil Kaydı(Öğrenciye ait E-Devlet’ten alınan “Adli Sicil Kaydı Sorgulama” sonuç ekranı (Zorunlu)(Dosya formatı: PDF) Almak için tıklayınız.

6- Milli Sporcu Belgesi (Gençlik ve Spor Bakanlığından son 2 yıl içinde alınmış)(Opsiyonel)(Dosya formatı: JPEG)

7- Öğrencinin rapora bağlı %40 ve üzeri engelli olma durumu varsa belgesi(Opsiyonel)(Dosya formatı: PDF)

8- Anne veya babası resmi görevde iken şehit veya gazi olmuş ise belgesi veya noterden onaylı belgesinin taratılmış hali(Opsiyonel)(Dosya formatı: PDF veya JPEG)

9-Gelir beyanı ile ilgili olarak;(Zorunlu)

a) Çalışan anne, baba veya evli ise eşe ait, çalışılan kurumdan alınan imzalı maaş bordrosu (Dosya formatı: PDF ya da JPEG)

b) Gelir vergisine tabi iseler, İnternet Vergi Dairesinden alınmış Vergi Levhası(Dosya formatı: PDF)

c) Anne-baba emekli iseler, E-Devlet’ten ‘4A/ 4B/ 4C Emekli Aylık Bilgisi’ sonuç ekranının barkodlu çıktısı (Dosya formatı: PDF)

d) Muafiyete tabi çiftçiler için muhtardan onaylı belge,(Dosya formatı: JPEG)

e) Muafiyete tabi olmayan çiftçiler için Tarım Bakanlığı veya Ziraat Odası’ndan onaylı belge (Dosya formatı: PDF)

10- Çalışmayan anne, baba ve evli ise eş için, E-Devlet’ten “SPAS Müstehaklık Sorgulama” sonuç ekranının barkodlu çıktısı(Zorunlu)(Dosya formatı: PDF) Almak için tıklayınız.

11- Vakıf Üniversitesi %100 Burslu olduğunu gösteren belge (Opsiyonel)(Dosya formatı: JPEG)

12-Burs Sorgulaması için E-Devlet’ten Kredi / Burs Durum Belgesi Sorgulama ekranından Belge Oluştur seçeneği ile oluşturulan Kare Kodlu belge (Zorunlu)(Dosya formatı: PDF) Almak için tıklayınız.

13- Tapu Kayıt Belgesi: Öğrencinin velisi adına e-devlet’ten, “Tapu Bilgileri Sorgulama” sonuç ekranının görüntüsü ve her malın detaylı döküm belgesi, kişinin adı ve T.C. kimlik numarası görünecek şekilde alınmalıdır. Tapuda kayıtlı herhangi bir malın olmaması durumunda, kişinin adı ve T.C. kimlik numarası görünecek şekilde belge oluşturulmalıdır.(Zorunlu)(Dosya formatı: PDF veya JPEG) Almak için tıklayınız.

14- Tescilli Araç Kaydı Belgesi: Öğrenci velisi adına, E-Devlet’ten alınan, “Adıma Tescilli Araç Sorgulama” sonuç ekranının çıktısı. (Bu belge ekran fotoğrafı alınarak, kişinin adı ve T.C. kimlik numarası görünecek şekilde alınmalıdır. Kayıtlı araç yoksa da kişinin adı ve T.C. kimlik numarası görünecek şekilde alınmalıdır)(Zorunlu)(Dosya formatı: PDF veya JPEG) Almak için tıklayınız.